34. Peneplena Travel Festival – Chorzowski Tydzień Podróży

Słowak znów w Indiach. Siedem tygodni, kilka tysięcy kilometrów, zapierające dech w piersiach surowe krajobrazy Karakorum i Himalajów, ekstremalna jazda karuzelą himalajskich dróg, przez bezludne obszary Małego Tybetu i najwyższą przejezdną przełęcz na Ziemi – Umling la (5.800 m n.p.m.), a także spotkania z Indiami starożytnymi i współczesnymi. To na zakończenie festiwalu, w sobotnie popołudnie 2.12.2023 r.

Naszą wirtualną podróż rozpoczniemy już w czwartek 30 listopada o godzinie 16.00 w Chorzowskim Centrum Kultury przy ul. Henryka Sienkiewicza 3. Jej trasa zawiedzie nas do Państwa Środka, a potem do krajów Azji Południowej i Południowo-Wschodniej. Poznając azjatyckie kontrasty, przemierzymy zarówno obszary lasów deszczowych, jak i niedostępne, anekumeny Karakorum i Himalajów. Zameldujemy się także w największych miastach świata.

Naukowy patronat nad 34. Peneplena Travel Festival’em objęło założone w 1918 roku Polskie Towarzystwo Geograficzne. Patronatem honorowym zaszczycili organizatorów Prezydent Miasta Chorzów Andrzej Kotala i Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Na podróż po różnych zakątkach Ziemi, poznawanie przyrody, dziedzictwa kulturowego oraz zwyczajów zamieszkujących je ludzi, zapraszamy wszystkich ciekawych świata – uczniów, studentów, osoby dorosłe, w tym seniorów – do Chorzowskiego Centrum Kultury przy ul. H. Sienkiewicza 3.

Serdecznie zapraszamy, życząc naszym Szanownym Widzom ciekawej i inspirującej podróży.