11 Wrz 2018

XL GÓRSKI RAJD SŁOWAKA

0 Komentarzy

Dyrektor Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie oraz Koło Geografów „Peneplena” mają zaszczyt zaprosić na 40. Rajd Słowaka, który rusza z Chorzowa w sobotę 6 października 2018 r.

Rajd Słowaka to najstarsza z imprez wciąż organizowanych w chorzowskim, dziś Uniwersyteckim I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego. Pierwsza edycja, której pomysłodawcami byli Prof. Krystian Cichowski oraz ś.p. Prof. Krystyna Halaba odbyła się w listopadzie 1978 roku, a jednym z powodów dla których zawsze niezależnie i liberalnie myślącym Słowaku została zainicjowana, była przypadająca w tamtym roku 60. Rocznica Odzyskania Niepodległości – święto, którego obchody były zakazane w owych czasach.

Dziś w wolnej, 100-letniej Polsce cieszyć się będziemy; z wędrówki trasami Rajdu prowadzącymi szlakami Beskidu Śląskiego. Metę 40. Rajdu zlokalizowano na terenie kompleksu rekreacyjno-sportowego w Istebnej Zaolziu.

W ramach Rajdu przeprowadzona zostanie tradycyjnie akcja ekologiczna pn. „Czyste Góry” – autorski projekt naszej proekologicznej szkoły. Przed Rajdem zapraszamy na wieczór poezji górskiej w Kawiarence Literackiej.

W Rajdzie wezmą udział nauczyciele, uczniowie, absolwenci Liceum, w tym uczestnicy I Rajdu Słowaka (!) oraz nasi przyjaciele. Swój przyjazd na wspólna wędrówką zapowiedział także Pan Profesor Krystian Cichowski. Będą także goście z zagranicy – uczniowie z innych krajów, uczący się w otwartej dla wszystkich kultur, gościnnej szkole z ludzką twarzą.

Informacje o Rajdzie znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.peneplena.pl. Zapraszamy także na stronę szkoły www.slowacki.edu.pl i Faceboka.

REGULAMIN 40. Rajdu Słowaka

https://www.facebook.com/RajdSlowaka/

 

[do góry]